Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku…

Najtrudniej jest zacząć. Łatwo jest marzyć, ale kiedy przychodzi czas na zrobienie tego pierwszego kroku i wyjście poza swoją strefę komfortu, to zaczynają się schody. W tym momencie i ja staję przed schodami, na które chcę się wspiąć. Czy proszę Cię o wyrozumiałość? Może troszkę, zależy mi jednak bardziej na Twojej konstruktywnej krytyce. Mam wiedzę i pomysły, z którymi chcę się z Tobą podzielić. Podchodź do nich krytycznie, nie traktuj jak prawdy objawionej i zawsze odnoś do swojej sytuacji – życiowej, doświadczenia i marzeń. Pokonując każdy kolejny stopień, chcę Ci pomóc, a przy tym rozwinąć siebie. Dlatego też komentuj i dawaj mi znać jeżeli tylko zmylę krok.

Kim jestem?

Tego dowiesz się z zakładki „o mnie”. Jest to jednak powierzchowny skrót, a w czasie naszej podróży będę zdradzać coraz więcej. Czyż nie przyjemnie jest rozpocząć podróż z nieznajomym, a zdobyć szczyt z przyjacielem?

Kogo zapraszam na wspólne wspinanie?

Każdego! Myślę, że każdy kto chce coś zmienić w swojej sytuacji zawodowej, stoi przed wyzwaniem zmiany pracy albo ma wątpliwości co do swojej dalszej kariery znajdzie tutaj przydatne porady. Jako mama, kieruję się jednak przede wszystkim do innych Mam, które staną przed wyzwaniem powrotu na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Wszystkie doskonale wiemy, że słowo „urlop” to kiepski żart, a nasz obecny szef/szefowie są o wiele bardziej wymagający niż nie jeden prezes. Nagle, po roku, a czasem i po dłuższym czasie, musimy naszego małego przełożonego oddać komuś pod opiekę i samotnie zmierzyć się z rynkiem pracy. To nie jest łatwe, moja jednak w tym głowa, żeby to ułatwić. Przedstawić wszystkie mroki i pułapki, które mogą czekać na Mamę wracającą na rynek pracy. Pomóc się przygotować, owocnie wykorzystać czas z dziećmi, by zarówno dla nich jak i dla samej Mamy był to czas nowych doświadczeń ale bez bolesnych upadków.

Świetnie, a konkrety?

Na co zwracać uwagę przeglądając oferty pracy i gdzie ich szukać. Jak napisać CV żeby zwiększyć swoje szanse. Jak przejść przez wszystkie etapy rekrutacji i co w trakcie może się wydarzyć. Poza tym, jak połączyć szczęśliwe macierzyństwo z zawodowym rozwojem, bez wyrzutów sumienia. I? Dużo, dużo więcej, ale o tym dowiesz się za jakiś czas, ponieważ w podróżach najlepsze są niespodziewane zwroty akcji i dodatkowe atrakcje!

Jeżeli to wszystko brzmi, jak coś co mogłoby Cię zainteresować i chciałbyś/chciałabyś spróbować tej przygody ze mną to serdecznie Cię zapraszam! Zostaw komentarz, odwiedź mój profil na facebooku i oczekuj niedługo kolejnego wpisu.

Mogą Cię zainteresować również

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *