Kwarantanna – internet Cię zabawi

Zostań w domu, nie wychodź. Nie idź tam, gdzie możesz spotkać innych ludzi. Nie dotykaj drzwi, klamek, guzików w windzie. Nie zabieraj dzieci na plac zabaw, ewentualnie opuszczony las. Pracuj zdalnie, rób zakupy przez internet. I kiedy się zastosujesz, odejdzie Ci dojazd do firmy, a kiedy niemożność pracy zdalnej będzie dla Ciebie czasem przymusowych wakacji, okaże się, że masz bardzo dużo wolnego czasu. Czasu, którego nigdy nie miałaś.

Chyba nie ma człowieka, który nie wiedziałby co się dzieje. Gdzieś mi mignęło, że nie wiedzą o niej uczestnicy niemieckiego „Big brothera”, ale oni to w ogóle są w innym świecie, o ile nie galaktyce. My tutaj, w centrum przechodzącej za oknem pandemii jesteśmy pozamykani w bezpiecznych domach. I chociaż nie możemy iść do teatru, muzeum czy kina, one przyszły do nas. Nagle, we własnym domu możesz mieć profesjonalnego nauczyciela języka obcego dla swojego dziecka, a dla siebie psychologa, który pomoże odnaleźć się w tym nowym świecie. Nie wstając z kanapy możesz zwiedzać muzea, albo oglądać operę. Co chwilę pojawiają się nowe kursy online i webinary. Niektóre płatne, inne zupełnie za darmo.

To nie jest czas na smętne patrzenie w ścianę. Ten czas, to prezent. Możesz rozpaczać, że Twój biznes właśnie upada, albo zrobić kurs marketingu, planowania biznesu i medytacji, żeby kiedy to wszystko się skończy wrócić do gry z nową wiedzą i energią. Właśnie teraz, kiedy świat na zewnątrz się zatrzymał, Ty możesz nabić sobie kilka punktów „na kodach”. I dlatego właśnie przygotowałam listę miejsc w sieci, które warto odwiedzić:

Dla chętnych obcowania ze sztuką:

1. Wpuść operę i balet do domu!

Największe dzieła Moniuszki w Twoim domu. Myślałaś kiedyś, że będziesz oglądać operę w wyciągniętej pidżamie, a nie pięknej sukni? Teraz to możliwe!

▪️ Halka
▪️ Mąż i żona
▪️ Straszny dwór
▪️ Flis
▪️ Przypowieść sarmacka
▪️ Halka
▪️ Paria

2. Muzeum Powstania Warszawskiego
Śledźcie profil Muzeum wygląda na to, że codziennie planuję inne atrakcje. Dzisiaj, 16.03 będzie to:
– 9:00 Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego
– 10:00 „Powstanie Warszawskie – 63 dni niepodległej Polski” // lekcja historii on-line dla uczniów VII klasy szkoły podstawowej i starszych
– 12:00 „Kim byli konspiratorzy” // lekcja historii on-line dla uczniów klas I-VI (szkoły podstawowe)
– 14: 00 „Tajne akcje polskiego podziemia: likwidacja Igo Syma” // wykład historyczny on-line dla licealistów, studentów i wszystkich zainteresowanych

3. Galeria Zachęta

Galeria Zachęta przeprowadziła w niedzielę 15.03 oprowadzanie online. Nagranie jest nadal dostępne na ich profilu na fb (kliknij w nazwę galerii) Były to wystawy pt. „Lekcja fruwania” i „Co dwie sztuki to nie jedna”.

4. The Metropolitan Opera

Zaczynając od poniedziałku 16.03, od godziny 00:30 przez kolejne 20 godzin będzie można zupełnie za darmo oglądać dzieła wystawiane w operze. Sprawdźcie koniecznie profil opery na fb – TUTAJ.

5. Wiele kanałów zostało odkodowanych i są dostępne zupełnie za darmo. Dodatkowo przypominam, ale pewnie zupełnie niepotrzebnie o HBO i Netflix, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla poszukujących spokoju:

1. Joga „w czasach zarazy”

Darmowe zajęcia z jogi prowadzone przez Paulinę z Yoga with Paulina, we wtorki o 19:00 joga, w czwartki o 19:00 medytacja.

2. Languages and Emotions

Dr Sonia Szramek – Karcz, wraz ze swym zespołem L&E przygotowała kurs online Odkryj siebie oraz kilka razy dziennie prowadzi na żywo krótkie spotkania, które mogą pomóc w odnalezieniu spokoju w tym trudnym czasie.

3. Szkoła Spokoju

W Szkole spokoju na facebooku znajdziecie między innymi bezpłatną sesję relaksacyjną.

4. Simplife.pl

Tam znajdziecie codzienną praktykę jogi i wiele innych wartościowych materiałów.

I teraz coś dla rodziców szukających atrakcji dla dzieci:

1. Pomelody

Na ich kanale na youtube możecie znaleźć radio Pomelody oraz dwie darmowe lekcje z muzycznymi zabawami.

2. Bilikid.pl

Angielskie zabawy dla dzieci i rodziców. Przez cały okres kwarantanny i zamkniętych szkół Paulina i Filip, twórcy bloga, utworzyli na facebooku wydarzenie, gdzie codziennie dodają nowe aktywności do wykonania wspólnie z najmłodszymi Kwarantanna z dziećmi

I tak, prawdę mówiąc, zdecydowanie więcej. Powstało bardzo wiele e-booków, materiałów do pobrania. Pospolite ruszenie, żeby wspierać się wzajemnie, zajmować czymś myśli i siedzieć w dom. Sytuacja, na którą zupełnie nie mamy wpływu i tylko możemy stosować się do zaleceń. Tylko, albo aż. Powodzenia!

Mogą Cię zainteresować również

1 komentarz

  1. Ja dodałabym jeszcze:
    – Konferencję Slow Business Online – cztery dni z 28 prelegentami i można otrzymać na to wszystko bezpłatny bilet, zapisując się tutaj: https://bit.ly/2xB2YFB
    – listę artykułów na temat dbania oz drowie psychiczne, jeśli chodzi o korona wirusa, jeden przykładowo tutaj: https://bit.ly/33q0khO i jeden skierowany specjalnie do rodziców: https://bit.ly/33ofmEI

    Mam nadzieję, ze podając te linki nie naruszam granic. Chciałabym aby one były wsparciem dla innych – na zadbanie o równowagę psychiczna lub produktywne wykorzystanie tego czasu. Podane materiały są bezpłatne, więc tym bardziej warto skorzystać:)

    Wspierajmy się i działamy solidarnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *