O mnie

Mam na imię Zosia. Zosia, Zofia, Zośka albo Zoś i wiele innych wariacji na temat. A co się pod nimi kryje? Szczęśliwa i spełniona matka, żona i pasjonatka HR, która chciałaby zjeść ciastko i mieć ciastko, a przy tym popić je gorącą czekoladą lub wytrawnym czerwonym winem.

Kiedy byłam małą dziewczynką spytano mnie: „Czym chcesz zajmować się w przyszłości?”. Z pełną dumą Małej Samosi odpowiedziałam, że… stosunkami międzyludzkimi. Znam tę historię, chociaż miałam wtedy ok. 5lat, ponieważ do teraz rodzina mi ją wypomina przy wszystkich możliwych okazjach. Jednak rozwój własnej kariery, szeroko pojęte zasoby ludzkie to nic innego jak praca na relacjach. Kandydata z rekruterem, rekrutera z prezesem, wszystkie zwolnienia, urlopy, oceny roczne itd., to również swego rodzaju relacje.

Obecnie oczekuję narodzin mojego drugiego synka więc pracę zawodową musiałam na trochę odłożyć. Mały Amadeusz ma wyznaczony termin w dniu urodzin starszego brata – Teodora, który urodził się w styczniu 2017 r. Zobaczymy, czy uda się obchodzić ekonomicznie wszystkie dziecięce urodziny i uświęcać je jedną imprezą, tortem i wspólnym prezentem. Jeżeli nie, to też dobrze, bo organizowanie wszystkiego – wszelakich imprez, eventów czy kalendarza rodzinnego – sprawia mi ogromną frajdę.

Zawodowo zajmuje się natomiast rekrutacją. Zaczynałam w międzynarodowej organizacji studenckiej, potem rekrutowałam opiekunki osób starszych, by następnie zająć się rekrutacją specjalistów z całej Europy do pracy na kontraktach w organizacjach międzynarodowych. Ostatnią prostą przed problematyczną ciążą były rekrutacje wewnętrzne – struktur firmy.

Ukończyłam trzy kierunki studiów (japonistyka, etnolingwistyka, filozofia) oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania pracą i zasobami ludzkimi. Cały czas się uczę, biorę udział w kursach, szkoleniach oraz konferencjach.

Przez tego bloga chcę zmotywować Ciebie, a przy tym i siebie do dalszego rozwoju. Do nie odpuszczania na macierzyńskim, bo ten rok to sporo czasu, w którym można zadbać o rodzinę ale też trzeba pamiętać o sobie. Pokażę Ci jak wrócić na rynek pracy poszukując tej na etat albo zakładając własną działalność. Jak połączyć macierzyństwo z karierą. Po drugiej stronie też są ludzie, a wszystko opiera się na relacjach.