O mnie

Mam na imię Zosia. Zosia, Zofia, Zośka albo Zoś i wiele innych wariacji na temat. A co się pod nimi kryje? Szczęśliwa i spełniona matka, żona i pasjonatka HR, która chciałaby zjeść ciastko i mieć ciastko, a przy tym popić je gorącą czekoladą lub wytrawnym czerwonym winem.

Kiedy byłam małą dziewczynką spytano mnie: „Czym chcesz zajmować się w przyszłości?”. Z pełną dumą Małej Samosi odpowiedziałam, że… stosunkami międzyludzkimi. Znam tę historię, chociaż miałam wtedy ok. 5lat, ponieważ do teraz rodzina mi ją wypomina przy wszystkich możliwych okazjach. Jednak rozwój własnej kariery, szeroko pojęte zasoby ludzkie to nic innego jak praca na relacjach. Kandydata z rekruterem, rekrutera z prezesem, wszystkie zwolnienia, urlopy, oceny roczne itd., to również swego rodzaju relacje.

Zawodowo zajmuje się rekrutacją. Zaczynałam w międzynarodowej organizacji studenckiej, potem rekrutowałam opiekunki osób starszych, by następnie zająć się rekrutacją specjalistów z całej Europy do pracy na kontraktach w organizacjach międzynarodowych. Ostatnią prostą przed problematyczną ciążą w 2018 były rekrutacje wewnętrzne – do struktur firmy. W maju 2020 roku HRmama ewaluowała i stała się firmą, którą z powodów zdrowotnych musiałam zawiesić już jesienią. Jednak w czasie funkcjonowania mojej firmy udało mi się zorganizować Kongres Mam Sukcesu, maj 2020. Było to 2 tygodniowe wydarzenie,  w którym udział wzięło wiele ekspertek oraz gości specjalnych.

Ukończyłam trzy kierunki studiów (japonistyka, etnolingwistyka, filozofia) oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania pracą i zasobami ludzkimi. Jestem również certyfikowanym konsultantem DISC oraz doradcą zawodowym. Cały czas się uczę, biorę udział w kursach, szkoleniach oraz konferencjach.

W życiu prywatnym natomiast jestem mamą trójki dzieci. Mam dwóch synów oraz córkę. W początkowych wpisach na blogu możecie znaleźć bardzo wiele na ich temat. Był to czas, kiedy „mama” z HRmamy była tutaj mocno aktywna. Obecnie treści o dzieciach zajmują informacje o Meksyku, gdzie obecnie mieszkamy, oraz treści merytoryczne związane z HR.

Przez tego bloga chcę zmotywować Ciebie, a przy tym i siebie do dalszego rozwoju. Do nie odpuszczania na macierzyńskim, bo ten rok to sporo czasu, w którym można zadbać o rodzinę ale też trzeba pamiętać o sobie. Pokażę Ci jak wrócić na rynek pracy poszukując tej na etat albo zakładając własną działalność. Jak połączyć macierzyństwo z karierą. Po drugiej stronie też są ludzie, a wszystko opiera się na relacjach.