Dia de los Muertos – najpiękniejsze święto

Kościotrupy, muzyka, radość i kolory, czy to odpowiedni sposób na świętowanie pamięci o zmarłych? Wycinanie obrazków z papieru, tańczący szamani wśród pomarańczowych kwiatów i pikniki na cmentarzach. 1 i 2 listopada to wyjątkowe dni w Meksyku i jak dla mnie mogą aspirować o tytuł najpiękniejszych świąt – Świąt Życia i Śmierci.

Czytaj dalej...

Florentyna ma pół roku! – Życie w pięcioosobowej rodzinie (w Meksyku)

Kiedy czekaliśmy na powiększenie się rodziny o drugie dziecko mówiłam o czekającym nas sztormie. Takie faktycznie były nasze pierwsze dni, tygodnie, a i nawet teraz po prawie trzech latach Amadeusz to chodząca burza emocji. Za to kiedy czekaliśmy na trzecie dziecko nie bardzo wiedziałam czego się spodziewać. 28 kwietnia urodziła się Florentynka i od pierwszych chwil było tak, jakby była w naszej rodzinie od zawsze. Jak to jest teraz, kiedy kończy pół roku. Jak nam minęły te miesiące w powiększonym składzie i na innym kontynencie? Zaskakująco dobrze!

Czytaj dalej...

Jak się przygotować do porodu – książki, które warto przeczytać

Czy poród musi boleć? Czy poród w domu jest bezpieczny? Czy jedzenie w czasie porodu jest okej? A jaką zupę zjeść tuż po porodzie? Czy połóg może trwać dłużej niż 6 tygodni? Kim jest Ina May Gaskin i dlaczego warto poznać jej historię? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań znajdziecie w książkach, które umocniły mnie w decyzji o porodzie domowym i polecam je każdej mamie, tej przyszłej i tej już po porodzie.

Czytaj dalej...

Trzecie urodziny HRmamy!

Czy można zapomnieć o urodzinach własnego bloga? Czy można zapomnieć o urodzinach „czegoś” o czym swego czasu myślało się przez większość dnia? Czy plany i marzenia w przeciągu kilku lat mogą się diametralnie zmienić? Na wszystkie te pytania jest tylko jedna odpowiedź: TAK.

Czytaj dalej...

Miesiąc w Meksyku!

Dzisiaj mija dokładnie miesiąc odkąd przeprowadziliśmy się z trójką małych dzieci do Meksyku. Czy się baliśmy? Co nas zaskoczyło w tutejszym życiu? Jak odnajdujemy się tutaj my i nasze dzieci? Jak nam minęły te pierwsze tygodnie?

Czytaj dalej...

Poród domowy – Florentynka

Poród nie ma dobrego PRu. Na filmach bohaterki krzyczą w niebo głosy od pierwszego skurczu, a wraz z rozkręceniem się akcji jest tylko gorzej. Na co dzień od rodziny i koleżanek, czy też w internecie możemy wysłuchać i przeczytać mrożące krew w żyłach historie o komplikacjach, nacięciach, próżnociągach i cesarskich cięciach przeprowadzanych w ostatniej chwili. Czy w takiej sytuacji decyzja o porodzie w domu (w mieszkaniu w bloku), to nie proszenie się o problemy?

Czytaj dalej...

Wakacje Z dziećmi, czy DLA dzieci?

Kiedyś jak myśleliśmy o wakacjach to mieliśmy w głowach taką wizję: plecak turystyczny, rozpadający się autobus gdzieś w Azji i dreszczyk emocji związany z podróżą w nieznane. Kiedy pojawił się Teodor zaczęliśmy stawiać na wygodę, atrakcje dla dzieci. Gdy powiększyliśmy naszą drużynę o Amadeusza pojechaliśmy na festiwal pod namiot i szczerze? Zupełnie nie byliśmy na to przygotowani. Jak teraz wyglądają nasze wakacje?

Czytaj dalej...